Detaje të reja janë zbardhur nga dy ngjarjet që kanë tronditur Kamzën mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se automjetit tip “Audi Q7” të cilit i është vënë tritoli i përket biznesmenit Artan Lleshi, ndërsa është qëlluar ndaj biznesit (agjensi funerale) në pronësi të shtetases Emriana Muka.

Të dy ngjarjet kanë ndodhur thuajse në të njëjtin hark kohor, në dy zona të ndryshme të qytetit. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë për ngjarjet:

Kamzë/Informacione paraprake

Më datë 31.05.2022, në orën 00:20, në rrugën “Skënderbej”, në Kamzë, dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të biznesit të shtetases E. M., dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.
—-
Më datë 31.05.2022, në orën 01:00, në bulevardin “Nënë Tereza”, në automjetin tip “Audi Q7” dyshohet se ka shpërthyer lëndë plasëse.

Si pasojë është dëmtuar mjeti dhe xhamat e një biznesi afër mjetit.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb