Pamjet, juglindja e Shqipërisë zbardhet nga dëbora

Screenshot_15.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mëngjesin e kësaj të enjte, shumë fshatra në juglindje të vendit janë zbardhur nga dëbora. Pas Kukësit në veri edhe zonat përrreth Korçës kanë pritur dëborën e parë.

Reshje dëbore ka patur në Dardhë, Shtyllë e Panarit. Dëbora po ashtu ka mbërritur dhe në malin e Gramozit e në Mokër.

Pamjet e përcollën në media.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë