Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të mërkure e ka nis me pamje mbresëlënëse të kripores së Vlorës.

Rama shkruan se nuk duhet shkuar shumë larg për të parë këto pamje magjepsëse e cila ndodhet në Shqipëri.

Kreu i qeverisë shkruan se këto pamje magjike janë pjesë e peizazhit natyror Pishë Poro-Nartë.

MIRËMËNGJES

dhe me imazhet mbresëlënëse të kripores së Vlorës, pjesë e Peizazhit Natyror Pishë Poro-Nartë, që merr pamje magjike falë mikroalgave njëqelizore të cilat rriten vetëm në këto habitate duke krijuar ngjyrat surreale, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re