Skip to content

Pamjet nga protesta “Policia të vret, nuk të mbron”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qytetarë të shumtë janë mbledhur dhe po protestojnë përpara Ministrisë së Brendshme në Tiranë.

 

Protestuesit kërkojnë drejtësi për ngjarjen e Himarës dhe dorëheqjen e Ministrve të Turizmit dhe të Brendshëm ndërsa në duar mbajnë pankarta të ndryshme.

 

“Policia të vret nuk të mbron”- shkruhet.

 

Protesta e qytetarëve mbështet nga Partia Demokratike dhe fronti opozitar.

 

Në shesh ka mbërritur edhe kreu i PD Sali Berisha si edhe deputetë të tjerë demokratë.

 

Në protestë ka mbërritur edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë