Skip to content

Pamjet, shqiptarët e SHBA-ve ‘stolisin’ rrugët e New York

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Nesër Shqipëria dhe mbarë kombi shqiptar festojnë Ditën e Flamurit, 109 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

Shqiptarët e New Yorkut, Çikagos, Detroit-it, Bostonit, etj, kanë një traditë tashmë të nderimit të Ditës së Flamurit dhe në shumë prej lagjeve të tyre vendosin flamurin kuqezi.

Fotot e mëposhtme të shkrepura në Bruklin, Bronks e Staten Island, të gëzojnë syrin, teksa rrugët janë mbushur me flamurin shqiptar.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë