Skip to content

Pamjet, tornado në mes të qytetit me 9 milionë banorë

  • 20/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një tornado ka goditur një qytet të banuar nga mëse 9 milionë banorë, duke sjellë momente frike për shumë qytetarë.

Të shumta kanë qenë dëmet e shkaktuara nga tornado, ndërsa në disa zona ka ikur edhe energjia elektrike.

Mediat e huaja si dhe dhjetëra video në rrjetet sociale, përcollën momentet kur tornado merr përpara pemë, makina, shtylla elektrike e shumëçka tjetër.

Ngjarja ka ndodhur në jug të Kinës, në qytetin e Foshan. Sipas raportimeve të medias së huaj, nuk ka patur të lënduar në njerëz.


Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë