Flakët në ishullin e Sazanit vijojnë të përhapen me shpejtësi.

Burime bëjnë me dije se në vendngjarje kanë mbërritur 40 ushtarë të FA dhe 30 punonjës të ADZM për shuarjen e zjarrit.

Mësohet se po vijojnë të digjen pisha dhe shkurre, terreni mjaft i vështirë e ndërkohë për shuarjen e flakëve përdoren mjete rrethanore, kryesisht me degë peme.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re