Skip to content

Panik në Londër/ Aeroporti Ndërkombëtar përfshihet nga flakët

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Aeroporti Ndërkombëtar i Heathrow në Londër është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

 

Retë e dendura të tymit kanë mbuluar pothuajse gjithë zonën, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë më shumë se 100 mjete zjarrfikës me 15 automjete.

 

Për të vënë nën kontroll flakët kanë ndërhyrë edhe helikopterët.

 

Sipas mediave britanike, zjarri ka rënë në afërsi të Hatton Road, Feltham.

Another fire in West London. So close to Heathrow! pic.twitter.com/XnAwDmnoAI

— Anindya Guha (@AnindyaGuhaOrig) August 1, 2022

 

Pamjet nga zona tregojnë tym të dendur ndërsa avioni, siç shihet në videon përkatëse, po i afrohet aeroportit normalisht.

 

Banorëve të zonës u është thënë të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre dhe të mbyllin dritaret për shkak të tymit të dendur.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë