Një urë në Kiev të Ukrainës është mbyllur për disa momente, pasi një burrë kèrcënoi se do të aktivizonte bòmbën, të cilën pretendonte se e kishte në çantën që kishte në duar.

Pòlicia në Kiev kishte marrë një telefonatë, se një person po kèrcënonte se do të shpèrthente lëndën plásëse. Menjëherë pas njoftimit ata izòluan të gjithë rrugët kryesore dhe metrotë e qytetit. Në videot dhe fotot e publikuara në mediat e huaja, shihet një burrë me máskë duke qëndruar në urë me një çantë në dorë.

Zëvëndësministri i Punëve të Brendshme i Ukrainës, Anton Gerashchenko, deklaroi se e kanë arrèstuar burrin, megjithatë shtoi se ende nuk kanë mësuar identitetin e tij.