Një granatë është gjetur ditën e sotme pranë shkollës 9-vjeçare të fshatit Mengël në Labinot Fushë të Elbasanit duke vënë në alarm autoritetet.

Granata e pashpërthyer është e vitit 1946 siç bëhet me dije nga specialistët dhe ështëgjetur në një kanal pranë shkollës.

Zona është rrethuar nga policia ndërsa pritet ndërhyrja e forcave xheniere. Kërkesa për ndërhyrjen e forcave të specializuara është kërkuar nga sektori i Emergjencave Civile në Elbasan.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb