Home SHQIPERIA Paralajmëron Braçe: Nga nesër do denoncoj tregtarët që kanë bllokuar mallin dhe lëndët e para

Paralajmëron Braçe: Nga nesër do denoncoj tregtarët që kanë bllokuar mallin dhe lëndët e para

0
Paralajmëron Braçe: Nga nesër do denoncoj tregtarët që kanë bllokuar mallin dhe lëndët e para

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputeti  PS, Erion Braçe ka paralajmëruar se ditën e nesërme do të denoncojë publikisht tregtarët që kanë bllokuar mallin dhe lëndët e para.

 

Përmes një postimi në Instagram Braçe shkruan se do denoncojë këta tregtarë që me bllokimin e mallrave kanë sjell rrjedhimisht edhe rritjen abuzimeve të çmimeve në vend.

 

“Grosistët e mëdhenj tani janë tre! Politikë/ Ekonomi, Berisha, Meta tregtarët e mëdhenj! Nga nesër do denoncoj me emër tregtarët që kanë bllokuar mallin, lëndët e para, për të rritur çmimet abuzivisht”, shkruan Braçe.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë