Skip to content

Parashikimi i motit, 4 gusht 2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pjesa e parë e ditë do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta, por kalime të lehta vranësirash do të ketë në zonat malore.

 

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që gradualisht vranësirat të shfaqen në zonat malore dhe pjesërisht në ultësirën perëndimore. Mbrëmja dhe nata rikthejnë kthjellimet në një pjesë të mirë të vendit.

 

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 37°C.

 

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke sjellë në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë