Home SHQIPERIA Parashikimi i motit, çfarë pritet gjatë fundjavës

Parashikimi i motit, çfarë pritet gjatë fundjavës

0
Parashikimi i motit, çfarë pritet gjatë fundjavës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

 

 

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore. Në orët e mëngjesit priet të ketë prezencë të mjegullës kryesisht përgjatë zonave luginore.

 

 

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë