Edhe kete te marte parashikohet nje mot kryesisht i qendrueshem ne pjesen kryesore te vendit.

 

Gjate orëve të paradites qielli do te jete i kthjellet, por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira nëpër të gjithë territorin.

 

Në zonat veriore dhe verilindore mund te kete reshje të izoluara shiu.

 

Temperaturat maksimale ne dreke do te shkojne deri ne 34°C ne vendet e uleta dhe bregdet.

 

Era do te fryjë e lehtë me shpejtesi deri në 30 km/h nga drejtimi Juglindor.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 19 / 30 °C, në vendet e ulëta 18 / 32 °C dhe në vendet malore 13 / 27 °C.

 

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re