Për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të qëndrueshme dhe të thata.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash me këto të fundit më tepër prezente në zonën e jugut.

Vranësirat në jugperëndim dhe juglindje do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi 3-8m/sek. Përgjatë vijës bregdetare veriore era me shpejtësi në mëngjes deri në 13m/s.

Valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 11/19 Re diell

Kukës 2/15 Re diell

Lezhë 11/19 Re diell

Dibër 2/12 Re diell

Durrës 12/22 Re diell

Tiranë 13/23 Re diell

Elbasan 12/21 Re diell

Berat 12/23 Re diell

Vlorë 13/21 Re shi diell

Korcë 6/10 Re shi diell

Gjirokastër 13/19 Re diell

Sarandë 11/19 Re shi diell.