Skip to content

Parcela me kanabis në Mat/ Arrestohet një person, në kërkim vëllai i tij (Emrat)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Altin Lepuri është vënë në prangat e policisë pasi kultivoi së bashku me vëllain e tij të shpallur në kërkim, kanabis në fshatin Baz.

 

44-vjeçari ishte në kërkim më parë për një tjetër rast kultivimi të bimëve narkotike në vitin 2019.

 

Ndërkaq, vëllai i tij Artan Lepuri 36-vjeç është shpallur në kërkim nga policia.

 

Dy vëllezërit në bashkëpunim me njëri-tjetrin kultivonin kanabis në një zonë të pyllëzuar Bazit, përkatësisht 100 rrënjë të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

 

Altin Lepuri ka qenë i shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, pasi Gjykata e Apelit Tiranë, me vendimin e datës 31.03.2022, e ka dënuar me 5 vjet burgim për një rast kultivimi të bimëve narkotike në vitin 2019, nga të cilat i kanë mbetur pa vuajtur dhe 1 vit e 1 muaj burgim.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për veprime të mëtejshme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë