Skip to content

Parlamenti Europian i jep statusin e vendit kandidat Ukrainës, Gjeorgjisë dhe Moldavisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Parlamenti Europian miratoi raport-rezolutën për ti dhënë statusin e vendit kandidat Ukrainës, Gjeorgjisë dhe Moldavisë.

 

Rezoluta u miratua në një kohë kur po mbahet dita e parë të Samitit të Bashkimit Europian që po mbahet në Bruksel.

 

Vijon…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë