Skip to content

Partia e tretë në SHBA: Jo majtas, jo djathtas, por…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dhjetra ish-zyrtarë republikanë dhe demokratë po bashkojnë forcat për t’i dhënë jetë një partie të tretë për t’u dhënë votuesve një shans për të hedhur mënjanë sistemin dypartiak të Amerikës. Partia e re, e quajtur Forward, do të udhëhiqet nga ish-kandidati demokrat për president Andrew Young dhe ish-guvernatorja republikane e New Jerse-it, Christine Todd Whitman. […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë