Moti i keq në vend ka bërë që dhe stuhitë e erës të jenë të forta.

Si pasojë trageti i linjës Vlorë-Brindisi ka qëndruar 12 orë në det të hapur.

Bëhet me dije se trageti është nisur nga në orën 7:05 të mëngjesit ndërsa priste të që ankorohej në orën 11:00 në Portin e Vlorës.

Por kjo nuk u bë e mundur për shkak të eresës së fortë kështu që ankorimi i tij u bë rreth orës 15 e 40 minuta.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re