Pas gati 20 vitesh, trupi i një gruaje të zhdukur u gjet

foto_screenshot_cnn_cincinatti.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një automjet që i përkiste një gruaje, e cila u zhduk 20 vjet më parë me dy fëmijë, u nxor nga lumi Ohio, tha policia.

Stephanie Van Nguyen, 26, vjeçe dhe dy fëmijët e saj Cristina, 4 vjeçe dhe John, 3 vjeç, u zhdukën në 2002 në Delhi, Ohio, shkroi policia në një deklaratë të postuar në Facebook. Delhi është një periferi e Cincinnatit.

Stephanie po udhëtonte me një Nissan Pathfinder të gjelbër të vitit 1997, me targa të Ohajos.

“Nguyen ka lënë një mesazh se ajo do të çohet në lumin Ohio. Rasti është hetuar por nuk është zgjidhur,” shkroi policia.

Policia e Delhi rihapi hetimin në 2021, duke përdorur përparime në teknologjinë e sonarit.

Ata skanuan lumin Ohio për gjashtë muaj në kërkim të gjurmëve, dhe javën e kaluar ata gjetën “tre objekte unike”, transmeton CNN.

Automjeti në të cilin familja u pa për herë të fundit u gjet në lumin Ohio në Aurora, Indiana. Aurora është rreth 40 kilometra në perëndim të Delhit.

Autoritetet tani po hetojnë nëse një familje prej tre vetësh është në makinë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë