Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi rajonin e ishujve Filipine të martën. Tërmeti ishte në një thellësi prej 37 km, ndërkohë, nuk dihet nëse goditja e fortë ka shkaktuar dëme materiale apo në njerëz.

 

Në një hark të shkurtër kohor, ky është shtetit i dytë që goditet nga tërmeti i fuqishëm.

 

Të shtunën në mbrëmje, Maroku u godit nga një termet 6.8 ballë, ku bilanci që la pas në viktima dhe dëme materiale ishte katastrofik.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re