Norvegjia do të mbyllë kufijtë dhe portet për kamionët dhe anijet ruse, duke iu bashkuar në këtë mënyrë sanksioneve të vendosura nga Bashkimi Evropian për luftën në Ukrainë, tha të premten Ministria e Jashtme norvegjeze, shkruan Reuters.

Anijet ruse të peshkimit, të cilat shpesh zbarkojnë në portet në veri të Norvegjisë, nuk do të lejohet të hynë në ujërat norvegjeze.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re