Kryeminsitri Edi Rama i ka shprehur mirënjohjen dy bashkëpunëtoreve të tija, Vasilika Hysi dhe Eglantina Gjermenit për kontributin e tyre, duke lënë të kuptohet se Gjermeni nuk do të jetë pjesë e listës.

Rama:

“Mirënjohje gjithmonë në këtë Ditë të Gruas, dy bashkëpunëtoreve simbol të promovimit të legjislacionit mbi barazinë gjinore, të drejtat e grave, fëmijëve, minoriteteve dhe kundër dhunës ndaj gruas; dy aktivisteve shembullore të Shoqërisë Civile, që sollën në PS vlera e kontribute të reja dhe për 12 vjet rresht e përfaqësuan PS me dinjitet e profesionalizëm, në Kuvend e në Qeveri, Vasilika Hysi dhe Eglantina Gjermeni”

(R.G/Faxweb.al)

/faxweb