Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e Lekë Vuksanit, që një ditë më parë ka vrarë me armë zjarri brenda në banesën e tij kushëririn Petrit Vuksani 51 vjeç.

Sipas policisë mësohet se 34 vjeçari pas vrasjes, ka kërcënuar me armë zjarri një shtetase dhe është fshehur brenda banesës së saj në rrugën “Pjetër Budi”, Shkodër.

Gjithashtu në banesën ku ai ka qëndruar është gjetur dhe sekuestruar edhe arma e krimit, tip automatik.

Kapja dhe neutralizimi i 34 vjeçarit që vrau me armë zjarri kushëririn e tij i cili e kishte nxjerrë nga banesa pasi nuk i kishte paguar qiranë, është bërë pas 21 orësh kërkimesh.

LEXO EDHE: FOTO/ Ekzekutoi kushëririn, ky dyshohet të jetë vrasësi i 51-vjeçarit në Shkodër

Pas 21 orësh kërkime dhe ndjekje, lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga autori i dyshuar i vrasjes së kryer mesditën e djeshme, në lagjen “Tom Kola”.

Gjendet dhe sekuestrohet arma e zjarrit automatik me të cilën dyshohet se u krye vrasja.

34-vjeçari u lokalizua në një banesë në rrugën “Pjetër Budi”, Shkodër, ku ishte strehuar pasi kishte kërcënuar pronaren e kësaj banese.

Strukturat operacionale të DVP Shkodër dhe ato të Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Forcën Speciale RENEA, pasi 21 orësh, si rezultat i kërkimeve dhe ndjekjes së pandërprerë policore, me mbështetjen e informacioneve të siguruara nga inteligjenca informative, kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe vënien në pranga të shtetasit L. V., 34 vjeç, banues në Shkodër.

34-vjeçari u lokalizua në banesën e një shtetaseje, në rrugën “Pjetër Budi”, Shkodër, banesë në të cilën kishte mundur të strehohej pasi gjatë natës kishte kërcënuar pronaren e kësaj banese për t’i hapur derën dhe për të mos kallëzuar.

Gjithashtu, në të njëjtën banesë, u gjet edhe arma e zjarrit automatik me të cilën dyshohet se autori kreu vrasjen.

Shtetasi L. V. dyshohet se rreth orës 12:15, të ditës së djeshme, në lagjen “Tom Kola”, vrau me armë zjarri automatik, në banesë, shtetasin P. V., 51 vjeç.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, vijon punën për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re