Pasdite nisin rrebeshet e shiut në të gjithë Shqipërinë

Screenshot_54-1.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Duke filluar nga dita e sotme, thuajse i gjithë territori i vendit do të përfshihet nga reshje të dendura shiu. Sipas MeteoAlb, reshjet do të intensifikohen gjatë pasdites dhe gjatë mbrëmjes mund të ketë stuhi të forta ere.

“Duke filluar nga orët e para të ditës moti do të karakterizohet nga vranësira të dendura dhe shirat e pakët kryesisht në zonat perëndimore. Orët e mesditës dhe kryesisht pasdites sjellin zhvillim të vranësirave dhe intesifikim të reshjeve të shiu në të gjithë vendin, here pas here në mbrëmje dhe gjatë natës do të ketë stuhi të forta ere dhe rrebeshe.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehte në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 26°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e forte në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 6 ballë.”-sqaron MeteoAlb.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë