Home SHENDETI Pasojat e post-covid/ Sanatoriumi është mbushur plot me pacientë që vuajnë simptoma të ndryshme

Pasojat e post-covid/ Sanatoriumi është mbushur plot me pacientë që vuajnë simptoma të ndryshme

0
Pasojat e post-covid/ Sanatoriumi është mbushur plot me pacientë që vuajnë simptoma të ndryshme

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

E ndërsa spitali Covid 1 ka ngarkesë për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve që shkojnë në gjendje të rëndë, edhe ish Covid 2 pothuajse është plot me pacientë post Covid apo ata që vuajnë long Covid, simptomat e të cilit vijojnë për gati një vit.

Në këtë spital, pacientët testohen disa herë dhe vetëm kur rezultojnë të negativizuar plotësisht u ofrohet ndihmë mjekësore për të rikuperuar pasojat e gjata që ka shkaktuar virusi i Covid-19.

Në Shqipëri, situata e Covid po përkeqësohet pasi askush nuk respekton masat parandaluese dhe numri i personave që vaksinohen është i ulët. E ndërsa në disa vende në Europë po shtrëngohen masat, shqiptarët nuk respektojnë as masat që kanë./ Top Channel

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë