Eliminoni toksinat nga trupi juaj me këtë përzierje të mrekullueshme frutash.
1-2 duar spinaq
1 dardhë të qëruar
1 banane
1 mollë e qëruar
1 filxhan me ananas të copëtuar
Pak ujë

Eliksiri i energjisë
Shtojini pak gjallëri hapit tuaj me këtë eliksir të mrekullueshëm energjie. Për një mbasdite të paharrueshme
1-2 duar jeshillëqe të stinës të pastruara mirë
1 banane
1 filxhan me rrush të kuq
1 dardhë të qëruar
⅛ e filxhanit me arra
Pak uje ose kos

Rigjallërues vital
Filloni ditën me kalcium dhe magnez. Nuk keni provuar asnjëherë një përzierje kaq të mirë sa kjo.
1-2 duar kale të pastruar
1 pjeshkë pa bërthamë
-1 banane
1 dorë luleshtrydhe
⅛ flixhani fara lini
⅛ manaferra
Pak ujë ose kos natyral

Përforcues imuniteti
Jini të shëndetshëm dhe gjatë periudhës së gripit me këtë eliksir të mrekullueshëm që përmban antioksidantë.
1-2 duar jeshillëqe
1 banane
1 portokall të qëruar
1 filxhan ananas të copëtuar
1 dorë boronica
Kos ose ujë

Embëlsira e natyrës
Balanconi hormonet nga kjo kurë fantastike që ka një kurë të mrekullueshme.
2 filxhanë me lulelakër
1 dardhë të qëruar
1 mollë të qëruar
1 filxhan me boronica
1 banane
Kos osé ujë

Luftues i radikaleve të lira
Jepini radikaleve të lira “një grusht” me një shije të “Luftuesit të radikaleve të lira”
2 duar sallatë
1 avokado
1 filxhan me copa shalqiri
1 filxhan me manaferra
1 fik
½ filxhan me boronica
½ fara lini
Kos ose ujë

/shkollaeshendetit.com