Enkelejd Alibeaj mblodhi këtë të hënë një pjesë të grupit parlamentar për tu konsultuar në lidhje me procesin e konsultimeve me mazhorancën në lidhje me zgjedhjen e Presidentit të ri.Mirëpo thirrjes së alibeajt nuk i janë përgjigjur më shumë se 19 deputetë.

PD është e përcarë sa I takon të drejtës se kush duhet të negocioje me Ramën në lidhje me emrin e Presidentit të ri.

Komisioni i Rithemelimit pretendon se Alibeaj është shkarkuar dhe nuk mund të mbajë funksionin e kreut të grupit parlamentar, ndërsa një pjesë tjetër po qëndrojnë asnjëanes.

 

Pjesmarrës në mbledhjen e grupit parlamentar:

Kreshnik CollakuZheni GjergjiArbi AgalliuBledjon NallbatiDash SulaDhurata CupiSaimir KorreshiEralda Tase BanoGazment BardhiMerita BakiuFerdinand XhaferriKastriot PiroliIlda DhoriLefter GeshtenjaLindita MetaliajFlamur HoxhaSaladin JakupllariEmilia KoliqiOriola Pampuri