Skip to content

PD në protestë me Ilir Metën tek Inceneratorët/ Grupi i Alibeajt nuk merr pjesë, Basha nuk flet

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia demokratike do t’i bashkohet forcës politike të drejtuar nga Ilir Meta në protestën  e së martës para inceneratorit të Tiranës.

 

Figurat kryesore të PD kanë shpjeguar se do të jenë pjesë e çdo proteste kundër qeverisë, pavarësisht kush e organizon.

 

FLAMUR NOKA

SEKRETAR I PERGJITHSHEM, PD

“Çdo ditë në cdo moment, cdo shqiptar duhet të ndihet në protest, derisa ky regjim të largohet. Ky është misioni I opozitës.”

 

 

EDI PALOKA

KRYETAR I KESHILLIT KOMBETAR, PD

“Ne kemi deklaruar që jo vetëm në protestat e organizuara nga opozita por në cdo protest të qytetarëve ne do të jemi pjesë e saj.”

 

 

GRIDA DUMA

DEPUTETE, PD

 

“Ka arritur një pikë ku ne gjykojmë më kë, por duhet të diskutojmë cfarë. 

 

Dhe duhet protestuar se nuk ka asnjë zgjidhje tjetër me nje regjim I cili është një dekadë në pushtet dhe nuk mban asnjë përgjegjësi.”

 

 

Por ashtu si në protestën e 7 korrikut, deputetët demokratë që nuk njohin Berishën si kryetar të partisë demokratike nuk do të bëhen pjesë e këtij tubimi.

 

LULZIM BASHA

DEPUTET, PD

“Ju uroj një ditë të mbarë”

 

GAZMENT BARDHI

DEPUTET, PD

“Unë mendoj që skena e krimit është kryeministria aty ku është firmosur afera e  inceneratoreve, ndersa inceneratoret jane produkt I krimit.

 

ENKELEJD ALIBEAJ

KRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR, PD

“Ajo se cfarë unë bëj eshte të jem deputet I shqiptarëve e të votoj kundër inceneratorëve.”

 

Të martën partia e lirisë do të protestojë para inceneratorit të Tiranës, pasi për të çështja e inceneratoreve është një prej aferave me korruptive.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë