Home POLITIKA PD përjashton Berishën dhe 7 anëtarë të Komisionit Rithemelues të PD pas dhunës së 8 janarit

PD përjashton Berishën dhe 7 anëtarë të Komisionit Rithemelues të PD pas dhunës së 8 janarit

0
PD përjashton Berishën dhe 7 anëtarë të Komisionit Rithemelues të PD pas dhunës së 8 janarit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

<span;>Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtimin e përhershëm të Sali Berishës dhe shtatë anltarëve të Komisionit të rithemelimit të PD pas sulmit mbi selinë e PD më 8 Janar.
<span;>Kryesia e PD e cila ka mbyllur mbledhjen sonte në orën 2 të.mëngjesit.
<span;>Vendimi kalon sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar dhe të mërkurë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar.
<span;>Përjashtimi i 8 anëtarëve të Komisionit rithemelues është përfundimtar ndërsa përjashtimi i antarëve të tjerë është me kusht reflektimi dhe diatancimi nga dhuna e 8 janarit

Të përjashtuarit janë:

Bujar Nishani

Flamur Noka

Edmond Spaho

Klevis Balliu

Keltis Kruja

Bujar Nishani

Albana Vokshi

Arben Ristani

Ndërsa janë pezulluar

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Belind Kelliçi

Blendi Himci

Çlirim Gjata

Edit Harxhi

Edi Paloka

Eno Bozdo

Ervin Minarolli

Gent Deromemaj

Genc Pollo

Genti Strazimiri

Rigels Mucollari

Ivi Kaso

Ledina Mandia

Luan Baci

Lorenc Luka

Mimoza Hajdarmataj

Oerd Bylykbashi

Tritan Shehu


 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë