Skip to content

Peleshi në mbledhjen e NATO-s: Nënshkruam marrëveshje me Letoninë në fushën e mbrojtjes

  • 15/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministri i Mborjtjes, Niko Peleshi ka njoftuar nënshkrimin e marrëveshjes me Letoninë nëfushën e Mbrotjes. Marrëveshja ështëfirmosur gjatë takimit të ministrave të mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s.

Postimi i Plotë nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi:

Marrëveshja në fushën e mbrojtjes ndërmjet Shqipërisë dhe Letonisë e nënshkruar gjatë ministerialit të Mbrojtjes së NATO, do të rrisë më tej bashkëpunimin me vendin balltik, ku prej disa vitesh trupat tanë kontribuojnë si pjesë e grup-batalionit të NATO-s.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë