Mjeku i QSUT Pëllumb Pipero ka folur rreth situatës se covid-19 në vend dhe se çfarë pritet të ndodhë në vjeshtë.

Pipero theksoi se sipas të dhënave epidemiologjike, virusi ka hyrë në fazën e fundit dhe ky është një sukses i qeverisë percjell shqiptari.net.

“Askush nga ne nuk mund ta përjashtojë një valë të dytë, por një valë e dytë në fund të vjeshtës ka gjasa që të mos jetë agresive. Besoj që mund të kemi një skemë mjekimi më efektive ndaj COVID-19”, u shpreh Pipero.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re