Pemë të thyera dhe çati të rrëzuara, çfarë la pas stuhia e motit në Korçë. Probleme në furnizimin me energji (Video)

korca.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Stuhia e reshjeve të shiut dhe era e fortë kanë bërë që në Korçë të ketë jo pak probleme. Pemë të thyera, stola të dëmtuar dhe një çati pallati është rrëzuar gjatë natës.

Më shumë probleme me pemët janë hasur në lagjen 4 të qytetit dhe në parqe. Ndërkohë që punonjës të ndërmarrjes së sherbimeve publike në bashkinë Korçë  kanë nisur nga puna për largimin e pemëve të rrëzuara dhe prerjen e atyre që cilësohen të rrezikshme.

Situata e 24 orëve të fundit ka shkaktuar edhe prombleme me energjinë në shumë lagje të Korçës dhe në njësitë administrative. Probleme ka pasur në periferi te Korces tek rruga e Voskopit por edhe ne disa prej lagjeve te qytetit.

Në Dardhas të Pogradecit edhe sot e gjithë njësia është pa energji ndërkohë që mbrëmja e djeshme ka kaluar në errësirë edhe për banorët e Trebinjës. Ndërkohë që probleme me energjinë elektrike janë shfaqur dhe në Lezhë.

(E.K/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë