Pas nëntë muajsh, Britania e Madhe ka shënuar vetëm një viktimë nga Covid gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas statistikat nga departamenti i shëndetësisë kanë bërë me dije se kjo është hera e tretë që shifrat kanë rënë në këtë nivel, pas 3 dhe 30 gushtit.

30 korriku ishte dita e vetme kur nuk kishte asnjë të vdekur të regjistruar nga koronavirusi. Gjithashtu janë raportuar 1.649 të vdekur nga koronavirusi, më pak se të hënën e javës së kaluar ku ishin regjistruar 2.064.

Në Britani të Madhe deri tash, dozën e parë të vaksinës e kanë marrë 15.4 milionë persona ose 30 për qind të të rriturve.

(E.H/Faxweb.al)

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb