“Për kaq t’hekim na”, Braçe ‘transformohet’ në verior, ja anën e kujt mban në sherrin mes Nokës dhe Bashës: Ka sha princin…

brace-basha-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish zv.kryeministri Erion Braçe nuk ka ndenjur pa u përfshirë as në debatet që po ndodhin në partinë Demokratike, së fundmi në debatin e ndodhur mes Lulzim Bashës dhe Flamur Nokës që kulmoi me shkarkimin e këtij të fundit nga posti i nën-kryetarit të komisionit të Sigurisë.

Braçe me një shkrim të dialektit verior shkruan: Demokracia marshon! Ka sha princin dhe po mbron mbretin. Për kaq të hekim na!

Me anë të këtij shkrimi, duket sikur Braçe në njëfarë mënyre del në krah të Flamur Nokës, duke e kritikuar Bashën për shkakrimin e bërë vetëm për faktin se Noka nuk ishte dakord me të dhe se kishte dalë në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë