Skip to content

“Për pak e humbëm babin”/ Flet vajza e kompozitorit të njohur Limos Dizdari

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lajmi se kompozitori Limos Dizdari ishte në gjendje të rëndë shendetësore pushtoi mediat sociale.

 

Alda Dizdari vajza e kompozitorit te njohur ishte e ftuar sot ne emisionin “Vizioni i Pasdites” për të folur për gjendjen shëndetësore të së atit. Vajza e kompozitorit rrefeu se data 13 Maj ishte momenti më I vështirë për ta ku gjendja shëndetësore e Limos Dizdarit ishte shumë kritike,

 

“Momenti më i vështirë për ne ishte data 13 Maj ku doktorët e kuptuan që nëse nuk do të vendoste katër koronare në zemër ai nuk do të rikuperohej. Ne familjarët të gjithë duhet të shkruanim një letër për t`i dhënë të drejtën mjekëve për të operuar dhe ishte një risk shumë I madh ndërkohë qe dhash nënshkrimin bbleva dhe biletën sepse pothuajse po humbim shpresat. “

 

Ajo tregoi gjithashtu dhe për fjalët e “fundit” te kompozitorit i cili ishte shumë mirënjohës të gjithë të afërme që i kishin qëndruar pranë.

 

“Sa shumë dashuri, sa shume dashuri, shiko Adriana i thoshte mamase shiko sa shumë miq të dashur që kemi.”

Kompozitori i njohur Limos Dizdari ka qëndruar 1 muaj në spital dhe ka arritur të fitojë betejën duke gëzuar sot shëndet të plotë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë