Skip to content

Për pak luftë SHBA-Iran në Hormuz

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Marina e SHBA-së tha të martën se forcat e saj patën një “takim të tensionuar” me Gardën Revolucionare të Iranit në ngushticën strategjike të Hormuzit. Flota e Pestë e Marinës së SHBA me bazë në Lindjen e Mesme tha se tre anije të Gardës Revolucionare patën një takim “të pasigurt dhe joprofesional” ndërsa USS Sirocco […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë