Skip to content

Përfaqësuesit e SPAK në SHBA/ Zbardhen rezultatet e takimit me DEA-n  

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i SPAK Arben Kraja, drejtuesja e BKH Aida Hajnaj dhe prokurori Vladimir Mara kanë zhvilluar një takim me përfaqësuesit e DEA-s.

 

Si rezultat i takimit mes tyre, ishte bashkëpunimi më efektiv, shkëmbim eksperiencash informacioni me qëllim rritjen e efektivitetit të goditjes së grupeve kriminale që trafikojnë substanca narkotike.

 

SPAK është i vendosur për të garantuar ndëshkim ndaj kujtdo dhe ndaj çdo pasurie me prejardhje nga trafiqet e drogës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë