Një automjet ka marrë flakë teska ka qenë në lëvizje.

 

Ngjarja është regjistruar në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, pranë fshatit Dopaj, ku mjeti tip “Reno” me drejtues shtetasin R.H., ka marrë flakë.

 

Si pasojë e flakëve mjeti është djegur plotësisht.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nga hetime paraprake dyshote për ngjarje aksidentale.