Përfundon gjithçka në “Air Albania”, Polonia mund kuqezinjtë 1-0

Screenshot_95.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ka përfunduar gjithçka në Air Albania. Një stadium i mbushur plot dhe një ndeshje mjaft e bukur, derisa një incident e ‘shëmtoi’ lojën e bukur të kuqezinjve.

Ishte minuta e 77’ kur polakët shënuan një golin. Lojtarët polakë nisën të festojnë e të bërtasin në drejtim të tifozëve kuqezi. Një grup prej këtyre të fundit nisën të hedhin shishe plastike në drejtim të lojtarëve, çka solli ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta.

Lexo edhe: Polonia shënon gol ndaj Shqipërisë! Ndeshja ndërpritet pasi disa tifozë nisin të qëllojnë polakët

Me rifillimin e sfidës, Shqipëria u mundua të rrezikojë me Armando Brojën. Dy herë 20 vjeçari shtatlartë arriti të penetrojë mbrojtjen polake, por nuk mundi të finalizojë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë