Pas shpalljes së fitores së zgjedhjeve të pjesshme vendore të 6-marsit, Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit Taulant Balla ndërsa i uroi suksese kandidates Eriselda Sefa, vuri theksin se çdo premtim i fushatës do të bëhet realitet.

 

“Faleminderit popullit të Lushnjes prë këtë votë që nuk ka nevojë vetëm për shumë respekt të cilin do e bëjmë nëpërmjet punës duke ja kthyer respektin gjithë qyetarëve. Puna do të fillojnë menjëherë, Lushnja do të kthehet në një kantjer ndëtimi dhe ne do të vazhdojmë pa ndërprerje, do të vazhdojmë me çështjet që lidhen me bujqësinë, tek invetimet që lidhen me infrastrukturën dhe Lushnja e Kongresit do të marr vendin që i takon për numrin e investimeve që duhen për këtë Bashki”, theksoi Balla.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re