Mjeku neurolog i QSUT Drini Dobi, ka rezultuar i infektuar me Covid disa ditë më parë. Burime për faxweb bëjnë me dije se ditën e sotme, mjeku është shtruar në reanimacionin e Infektivit, për shkak të gjendjes së tij të rënduar.

Javët e fundit një numër i madh i personelit mjekësor ka rezultuar i infektuar me Covid, ku janë regjistruar dhe disa humbje.

Bluzat e bardha janë dhe porta e parë e përballjes me pandeminë, duke i bërë ata shumë herë më të ekspozuar ndaj virusit, se sa pjesa tjetër e popullsisë.

/faxweb

loading...