Skip to content

Përkeqësohet situata e zjarrit në Bushat/ Flakët u afrohen shtëpive dhe varrezave

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Është përkeqësuar situate e zjarrit në Bushat, që ka rënë pasditen e sotme.

 

Për shkak edhe të erës, flakët që përfshinë malin e Zefjanës, tashmë u janë afruar banesave dge varrezave të fshatit.

 

Vetë banorët po luftojnë për të vënë nën kontroll zjarrin, i cili po rrezikon shtëpitë e tyre.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë