Media britanike, Sky Neës ka publikuar pamjet e para nga operacioni i shpëtimit të gomones me emigrant në kanalin e La Manshit.

 

“Imazhet tregojnë emigrantët duke u shpëtuar. Pamjet e para nga vendi i ngjarjes, të siguruara ekskluzivisht nga Sky Neës, tregojnë një numër migrantësh që shpëtohen nga gomonia. Ata kanë veshur jelek shpëtimi dhe po ndihmohen në një varkë shpëtimi në Dungeness.”- shkruan Sky News.