Sikur të mos mjaftonin dëmet nga tërmeti Fushe Kruja dhe Lezha po perballen edhe me pasojat e motit te keq

Ne Lezhe mjaftuan pak ore shi qe lagjia Beslidhja te mbulohej nga uji cka veshtiresoi qarkullimin e mjeteve. Shkak  u be bllokimi i pusetave.

Edhe Bubqi, nje nga fshatrat me te demtuar nga termeti ne Krujes u regjistruan reshie te dendura shiu.

Nderkohe  hidrocentralet ne Ulez dhe  Shkopet u detyruan të nisin shkarkimet per shkak te rritjes se nivelit te ujit ne liqene. probleme u shkaktuan në rrugën nacionale Skuraj-Peshkopi ku pati rënia masive të gurëve.

Kalimi i mjeteve në pjesë të caktuara të kësaj rruge  bëhet vetëm në njërin krah për shkak të rrezikut.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re