Skip to content

Përplasi me makinë policin dhe u arratis/ Lihet në burg shoferi i ‘Range Rover’

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Hysen Pici është lënë në burg nga gjykata e rrethit gjyqësor Durrës.

 

Tre ditë më parë Pici goditi me automjetin e tij Range Rover efektivin e policisë që i bëri shenjë të ndalonte. Efektivi me inicialet G.M përfundoi në spital. Në seancën e vlerësimit të sigurisë, Hsen Puci ka deklaruar se gjithcka e ka kryer në gjaknxehtësi e sipër dhe nuk kishte si qëllim të hakmerrrej ndaj policit.

 

Ngjarja ndoshi në lagjen nr 1 të qytetit bregdetar, gjatë kohës qe Hysen Pici drejtonte një Range Rover me ngjyre të bardhë. Pasi goditi patrullen e policisë, ai e braktisi automhmjetin duke ikur me vrap, por pak minuta më vonë u kap nga efektivët e policisë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë