Duke nisur nga data 1 maj qarkullimi i automjeteve drejt aeroportit te Rinasit do te jete vetem me nje sens levizjeje.

Thene ndryshe, kushdo qe deshiron te shkoje ne Rinas, duhet te ndjeke rrugen normale: Autostrade – Qafe-Kashar – Aeroport.

Ndersa ata qe vijne nga veriu drejt Rinasit, duhet te kalojne nga Fushe-Kruja ne Vore, me pas ne Qafe-Kashar, per t’u kthyer drejt Aeroportit, ose per te ardhur ne Tirane.
Ndërkohë banorët e zonës kanë dalë në protestë duke kërkuar që shteti të ndërhyjë që ti japë zgjidhje.

“Ca të bëj unë, shkolla është e izoluar, shteti ti japi zgjidhje. I bie të ikin në këmbë. Të shkojnë në punë dhe në varreza. Për cfarë arsye?”

“Shteti të marrë masa ose na keni këtu përditë”.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb