Home Kuriozitete Përzierja me shurup panje largon mbeturinat nga organizmi

Përzierja me shurup panje largon mbeturinat nga organizmi

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Është e vështirë të besohet se afërsisht 5 kilogram mbeturina mund të ngecin në zorrën tuaj të trashë, por ja që është e vërtetë.
Dhe është e nevojshme që me kalimin e kohës të bëhet një spastrim për të nxjerrë gjithë toksinat jashtë trupit tuaj.
Gjithë papastërit ose mbetjet nga mëlçia, gjaku, gjëndrat llimfatike, gryka, mushkëritë dhe sinuset përfundojnë në zorrën e trashë. Mbetjet toksike mund të shkaktojnë probleme të rënda shëndetësore.
Ja disa nga simptomat kur zorra e trashë preket nga toksinat :• Diarre, dhimbje stomaku, gazra, mostretje, fryrje.• Dhimbje e muskujve.• Infeksione vaginale, imunitet i dobët, skuqje lëkure.• Ankth, humbje e kujtesës, depression, lodhje, ndryshim i humorit.Prandaj është e nevojme pastrimi i zorrës së trashë. Më poshtë ndodhet receta e duhur për ju!
Shurup panje për pastrimin e zorrës së trashë
Përbërësit:• 1 limon, të saposhtrydhur• 2 lugë me shurup panje• ½ lugë me piper të kuq• Ujë të filtruar
Përgatitja:Përzieini mirë dhe piheni 4 herë në ditë me stomak bosh për 2 javë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë