Komisioni Rregullator në KQZ ka miratuar rezultatin përfundimtar për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit në 6 bashki të vendit. Ku vetëm bashkia e Shkodrës u fitua nga koalicioni “Shtëpia e Lirisë” dhe 5 bashkitë e tjera u fituan nga partia Socialiste.

Në zgjedhjet e pjeshme lokale të cilat u zhvilluar për 6 bashki të cilat nuk kishin kryetar të zgjedhur, pjesëmarrja ishte tepër e ulët duke mos kaluar as 30% të shtetasve me të drejtë vote. Ndërsa nga palët politike që morën pjesë në këto zgjedhje, aludimet ishin të shumta lidhur me manipulimin e mundshëm të rezultatit, por në përfundim u shënuan vetëm dy kallëzime penale në SPAK të bëra nga PD për moslejimin e komisionerëve të tyre në bashkinë e Vorës gjatë votimeve.

Vijon…

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re