Në diten e 5  të betejes me flaket në masivin pyjor te Pishporos situata sa vjen e përkeqesohet.

 

Era e fortë ka aktivizuar të gjitha vatrat e zjarrit nderkohe që efektivet e forcave te armatosura jane terhequr ne pamundesi operimi.

 

Prefekti i qarkut Lefter Shehaj ka pohuar per mediat se deri tani eshte djegur nje siperfaqe prej 500 ha pyll me pisha ne zonen e mbrojtur nderkohe qe forcat operacionale jane afruar prane zones se banuar per te vene nen kontroll arat e mbjella dhe banesat.

 

Në terren per te monitoruar situaten ka zbritur dhe kreu i emergjencave civile Haki Cako situata po vleresohet në çdo hap në pamundesi të nderhyrjes nga ajri.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re